Wybierając się w góry nie można zapomnieć o odpowiedniej odzieży. Bardzo ważne jest to, by zadbać o ciepłą, zimową czapkę. Wychodzenie na zewnętrz, gdy panują mrozy nie powinno odbywać się bez udziału czapki. Wybierając odpowiedni model dla siebie warto zwrócić uwagę nie tylko na poziom jej ciepła, ale także na to jak będzie wyglądała w zestawieniu z innymi częściami naszej garderoby. Oto kilka popularnych modeli czapek zimowych.

Zimowa czapka Smerfetka

Częstym spotykanym rodzajem czapek są czapki typu „Smerfetka”. To czapka, która ma znacznie dłuższą część górną. Część ta zwisa swobodnie do tyłu lub na boki, przypomina popularną czapkę bajkowej Smerfetki. To czapka, która sprawdzi się w casualowych połączeniach, czy to do pracy czy na spacer. Takie czapki dobrze wyglądają ze sportowymi kurtkami, płaszczami oraz puchowymi kurtkami zimowymi. Czapki te występują w wielu różnych opcjach kolorystycznych, rozmiarach i fasonach. Są także wykonywane z różnych materiałów. Dzięki temu każdy może wybrać odpowiednią dla siebie i dla własnego stylu.

Jaką wybrać czapkę zimową?

Czapki z pomponem i bez pompona

Najbardziej popularnym basicem jest czapka bez pompona, która przylega do głowy. To uniwersalna czapka, która pasuje niemalże do wszystkiego. Są one wykonane z różnych materiałów, co sprawia, że łatwiej dobrać idealną dla siebie. Modne są także czapki z pomponem, są one bardziej zauważalne. Świetnie nadają się do sportowych stylizacji, są one wykonane z ciepłych i grubych materiałów. Cienkie modele czapek z pomponem dedykowane są do eleganckich płaszczy oraz bardziej wykwintnych stylizacji.

Sportowa czapka

Zima to czas, w którym sportowcy nie rezygnują z uprawiania sportu, także i na świeżym powietrzu. Świetnie nadają się one do zimowych aktywności oraz górskich wypadów. Takie czapki dobrze przylegają do skóry głowy. Wykonane są z polaru lub termoaktywnych materiałów. Zaletą tego rodzaju czapek jest to, że są one przewiewne i chronią przed odczuwaniem ciepła. To idealne rozwiązanie dla osób, mających w planie aktywność fizyczną.