Być może słyszałeś już o kontroli dostępu, jej zaletach i zastosowaniu w nowoczesnym biurze lub obiekcie. Jednak wybór właściwego systemu stanowi nie lada wyzwanie. Przede wszystkim ze względu na dużą liczbę możliwych rozwiązań. Zobacz, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Typ uwierzytelnienia

Opcje uwierzytelniania obejmują dane biometryczne, breloki, karty elektromagnetyczne, klawiatury, podpisy, ekran dotykowy lub dowolną kombinację dwóch albo więcej rozwiązań. To ważny czynnik, który należy wziąć koniecznie pod uwagę. Potężne uwierzytelnianie, takie jak dane biometryczne, powinno być wykorzystane w przypadku wartościowych zasobów. Można go połączyć z inną opcją wspomnianą powyżej. Natomiast prostsze formy, takie jak karty i klawiatury mogą chronić mniej wrażliwe dane.

Nowoczesne rozwiązania zamków drzwiowych

Dodatkowe czynniki

Często nawet jeden producent oferuje dziesiątki różnych rodzajów urządzeń kontroli dostępu. Poproś eksperta o profesjonalną ocenę funkcji i możliwości systemu blokowania, kontrolerów i czytników kart. Jeśli chcesz, możesz dodać więcej urządzeń. Jednak ich wyłączenie jest niejednokrotnie uciążliwe. Dlatego zastanów się dwa razy, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Jak działa samozamykacz?

Pozwala łatwo i szybko zamknąć drzwi bez konieczności przekręcania klucza w zamku. Jednocześnie kontroluje siłę i prędkość, z jaką drzwi będą się zamykać. To urządzenie mechaniczne, które zapobiega trzaskaniu. Działa jak poduszka, która może uchronić dzieci i osoby niepełnosprawne przed bolesnymi urazami. 

Jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Nie musisz się zastanawiać, czy na pewno zamknąłeś drzwi. Jego działanie jest dość proste i zależy od konkretnego modelu. 

Nowoczesne rozwiązania zamków drzwiowych

Samozamykacze do dużych, ciężkich drzwi

Gwarantują bezpieczeństwo nawet podczas wichury. Zawierają sprężynę wewnątrz cylindra, która zapobiega trzaskaniu drzwiami. Wytrzymałe samozamykacze są wyposażone w cylinder powietrzny.

Wypełnia się powietrzem przy każdym otwarciu drzwi. Po zamknięciu sprężyna wypycha tłok, który dodatkowo uwalnia powietrze z cylindra przez mały, regulowany otwór. Dlatego podczas zamykania drzwi można usłyszeć charakterystyczne syczenie.

Samozamykacze hydrauliczne

Są podobne do wspomnianych wcześniej samozamykaczy, z tą różnicą, że nie ma w nich cylindra powietrznego. Jednak podstawowa zasada działania jest taka sama. Smar spełnia funkcję amortyzatora.

Mechanizm jest zwykle instalowany za drzwiami po tej samej stronie, co zawiasy. Chociaż dużo tutaj zależy od konkretnego modelu i innych praktycznych czynników, takich jak wygoda montażu. Samozamykacze znajdują zastosowanie w różnych miejscach, ale najczęściej umieszcza się je na drzwiach wejściowych. Skutecznie chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Montowane są również często do furtki, bramy. Dzięki temu masz pewność, że brama jest cały czas zamknięta. Żaden nieproszony gość nie wejdzie na Twoją posesję.

Niektóre samozamykacze są podłączone do czujnika ruchu. Wówczas automatycznie otwierają i zamykają drzwi po uaktywnieniu czujnika. Tego typu rozwiązania są najczęściej stosowane w obiektach komercyjnych.

Partnerem materiału jest sklep Klamki-Drzwiowe posiadający w swojej ofercie profesjonalne samozamykacze. Więcej na Klamki-Drziowe.pl