Sporadyczne malowanie obrazów często staje się prawdziwą pasją, którą chce się rozwijać. Dlatego nie można z tego rezygnować, nawet jeśli zakup podstawowych narzędzi wiąże się z większym wydatkiem. Aby mieć całkowitą pewność, że zajęcie będzie i w przyszłości przynosić satysfakcję, warto zacząć od zakupu półprofesjonalnych produktów. Farby olejne dają świetny rezultat, a sprawdzają się zarówno w początkowej, jak i zaawansowanej karierze malarskiej.

Jakie farby powinien wybrać początkujący malarz?

W sklepach malarskich istnieje ogromny wybór narzędzi, nie tylko farb specjalistycznych. Mając ograniczony budżet wybiera się produkty z niższej półki cenowej, co nie oznacza, że są one gorsze. Profesjonalne obrazy można tworzyć z tańszych odpowiedników, wystarczą one do sprawdzenia siły swojej pasji. Tańsze od farb olejnych są akryle, niezależnie od ostatecznego wyboru trzeba stawiać na wydajne produktów. Na początku swojej przygody z malarstwem warto stawiać na najbardziej potrzebne palety, mniejsze znaczenie mają konkretne marki, gdyż ich jakość nie odbiega od siebie bardzo. Zbędny jest na pewno zakup gotowych zestawów, których możliwe, że nie wykorzysta się w pełni. Z dużym prawdopodobieństwem potrzebne będą duże ilości białej farby tytanowej, które służy głównie do rozjaśniania innych kolorów.

Jak zacząć przygodę z malarstwem?

Od jakich obrazów rozpocząć przygodę z malarstwem?

Oszczędnością dla początkującego malarza jest zakup podstawowych kolorów farb, a następnie rozcieńczanie ich w razie potrzeby. W przypadku kolorów trudnych do uzyskania w drodze mieszania trzeba stawiać na zaopatrzenie się w takie, które chce się osiągnąć. Osoby, które dopiero podejmują pierwsze próby malowania, powinny spróbować tworzyć dzieła przedstawiające słoneczniki, kremowe róże oraz inne kwiaty. To doskonały i skuteczny sposób na naukę mieszania ze sobą kolorów i uzyskiwać ciekawe efekty. Do farb dodaje się czysty olej lniany oraz terpentynę bezzapachową, pełnią one funkcję rozpuszczalnika. Garść cennej wiedzy na pewno ułatwi naukę malarstwa.