Damskie okulary przeciwsłoneczne są istotnym elementem garderoby, używanym nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią i zimą, kiedy panie chcą chronić swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Różnorodność dostępnych modeli pozwala na łatwe dopasowanie zarówno koloru szkieł, jak i kształtu oprawek do każdej stylizacji.
Markowe modele łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Odpowiednio dobrane, mogą stanowić doskonałe uzupełnienie stroju lub pozwolić na wyróżnienie się w tłumie. Wśród popularnych typów można znaleźć pilotki, okrągłe lenonki oraz kultowe modele wayfarer. Dzięki szerokiemu wyborowi, każdy może znaleźć okulary przeciwsłoneczne, które podkreślą urodę i będą pasować do różnych stylizacji. 

Okulary na co dzień i od święta

Okulary przeciwsłoneczne z powodzeniem można wykorzystać, tworząc outfity nie tylko na co dzień, ale również na wyjątkowe okazje. Z tego powodu warto wyposażyć się w kilka różnych modeli, aby z łatwością w każdej chwili móc dopasować je do różnorodnych stylizacji.
Szukając modeli na co dzień uwzględnij kilka aspektów. Warto stawiać na modne i stylowe okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i polaryzacją. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w codziennym użytkowaniu ze względu na to, że zapewniają ochronę oczu przed szkodliwym promieniowanie, a jednocześnie niwelują oślepiające odblaski świetlne, co może być niebezpieczne zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Wybór odpowiednich okularów powinien uwzględniać kształt twarzy, a także jakość wykonania i obecność filtra UV 400.
Te dodatki są również ważnym elementem stylizacji na specjalne okazje. Wśród uniwersalnych modeli wyróżniają się pilotki, które dobrze komponują się z różnymi stylizacjami i podkreślają urodę użytkowniczek. Koniecznie zwróć uwagę na ich kształt i kolor, stawiając na przykład na eleganckie, czarne modele polaryzacyjne. Wiele kobiet jako dodatek na wyjątkowe okazje wybiera nie tylko czarne okulary przeciwsłoneczne, ale również okulary typu zerówki, które odpowiednio dobrane dodają klasy, elegancji i powagi.

Jak dopasować okulary do twarzy?

Czy wiedziałaś, że odpowiednio dobrany model okularów może nawet zastąpić biżuterię? Nada on całej stylizacji charakteru i wyjątkowego uroku, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.
Jeżeli jesteśmy posiadaczkami twarzy okrągłej, powinnyśmy skupić się na uwydatnieniu brody i kości policzkowych. Dlatego w naszym przypadku idealne okulary przeciwsłoneczne damskie to wersje kwadratowe i prostokątne, a także te o ostrych kształtach. Świetnie sprawdzą się okulary „kocie oczy”, a także wayfarer. Twarz trójkątna z kolei wymaga wykorzystania damskich okularów przeciwsłonecznych o lekkiej konstrukcji i okrągłych kształtach. Istotne jest, by oprawki nie były zbyt masywne i szerokie. Twarz prostokątna najlepiej będzie prezentowała się w dużych modelach. Do tego typu urody świetnie pasują również grube szkła oraz oprawy w stylu retro. Damskie okulary mogą być dopasowane są również do twarzy diamentowej, w przypadku której doskonale sprawdzają się okrągłe oprawki.

Okulary przeciwsłoneczne – przydatny dodatek na wiele okazji

Polaryzacja i filtr UV dla ochrony wzroku

Dopasowanie oprawek do kształtu twarzy ma istotny wpływ na to, w jaki sposób będą się na nas prezentować. Dobór idealnego modelu, który będzie podkreślał atuty naszej urody i maskował jej niedoskonałości, to jednak nie wszystko. Niezwykle istotna jest również funkcjonalność wybranego modelu. Z tego powodu okulary z polaryzacją damskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które cenią sobie użyteczność. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją wyposażone są w soczewki, które odbijają wszelkie poziome promienie, dzięki czemu nosząc je nie widzimy żadnych odblasków czy refleksów i nie jesteśmy oślepiani. Mogą to być refleksy odbijające się od szyby, śniegu czy karoserii samochodu. 
Wyróżniają się także lepszym kontrastem kolorów, dzięki czemu wszelkie barwy są bardziej nasycone, a komfort widzenia jest dużo wyższy. Wybierając okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV chronimy swoje oczy nie tylko przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, ale również przed odblaskami. Warto wykorzystywać to podczas jazdy samochodem. Są także świetną propozycją dla osób, które przebywają przez długi czas na słońcu lub są wrażliwe na światło słoneczne.