Kultura hip-hop to nie tylko popularny styl muzyki rap, ale również beatbox, taniec, graffiti a także DJ-ing. Pewną cechą wspólną tych różnorodnych gałęzi jest na pewno konkrety styl ubioru. Hip-hopowy styl rządzi się swoimi prawami, chociaż obecnie rzadko kiedy spotkamy raperów ubranych jak na klasycznych amerykańskich teledyskach, to jednak pewne elementy mody hip-hopowej pozostają niezmienne. Należą do nich między innymi akcesoria, którymi dosyć łatwo możemy podkreślić nawet prostą stylizację. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, żeby z łatwością tworzyć modne, uliczne stylizacje?

Postaw na czapkę

Nie wszyscy lubią taką formę dodatków, jednak czapka to najprostszy, a jednocześnie najbardziej skuteczny element stylizacji. Dużą ich zaletą jest również praktyczność, ponieważ czapki przydadzą się o każdej porze roku. Latem zbawienne będą czapki z daszkiem, które chronią głowę przed promieniami słonecznymi. Można tutaj postawić na klasyczne modele z lekko wygiętym daszkiem, a także na tzw. “full cap”, czyli całkiem prosty daszek. Późniejszą jesienią oraz zimą dobrze sprawdzą się czapki “beanie” z pomponem. Nie każdy jednak lubi takie dodatki jak pompon, ale wiele marek obecnie oferuje czapki z możliwością wyciągnięcia pomponu, co zdecydowanie jest dużym udogodnieniem. 

Czapki są na tyle ciekawym dodatkiem, że możemy swobodnie decydować o jej  kolorystyce, tym samym podkreślając w stylizacji swoją indywidualność. 

Akcesoria w hip-hopowym stylu - co musisz mieć w swojej szafie?

Saszetki i nerki 

Drugim ważnym i równie ciekawym elementem są nerki oraz saszetki. Oba te akcesoria mają za zadanie spełniać wspólną funkcję - przechowywać małe rzeczy, które zwykle upchamy w kieszeniach, czyli telefon, klucze czy portfel. Mimo wspólnej funkcji, zasadniczo się od siebie różnią. Nerka będzie dużo bardziej praktyczna dla osób zabieganych, które kompletnie nie chcą czuć, że cokolwiek przy sobie mają. Dużo lepiej sprawdzi się też na wyjazdach, kiedy ważne jest, by wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy mieć blisko przy sobie.

Nerkę można przepasać zarówno w pasie jak i przez ramię, w zależności od upodobań. Saszetka lub inaczej listonoszka jest bardziej jak mała torebka, ponieważ można ją tylko przerzucić przez ramię. Wybór zależy głównie od prywatnych upodobań i preferencji, ponieważ oba te przedmioty spełniają swoje funkcje bardzo dobrze. Można trafić zarówno na duże i małe nerki, tak samo jak na saszetki. Najlepszym miejscem do poszukiwania wymarzonej nerki lub saszetki będą sklepy z dedykowaną odzieżą w stylu hip-hop, do takich należy np. sklep Preorder.pl. To właśnie w takich miejscach wybór będzie największy, a tym samym jest większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy to co najbardziej nam się podoba. 

A może worko-plecak? 

Worko-plecak ostatnimi czasy zyskał na popularności, sprawdzi się w codziennym użytku przede wszystkim jeśli chcemy zmieścić coś więcej niż w nerce lub saszetce. Pomieści się w nim sporo rzeczy, a jednocześnie sam w sobie jest lekki i prawie niewyczuwalny, to spora zaleta. Pomimo praktyczności, jest też świetnym dodatkiem do stylizacji, nadając jej efekt niewymuszonego luzu. 

To tylko kilka z możliwych akcesoriów, ale to zdecydowany must-have, jeśli chcemy nadać swojemu ubiorowi hip-hopowego wymiaru, a tym samym postawić na praktyczność oraz swobodę.