Wielu z nas przyzwyczaiło się, ze śluby i wesela zazwyczaj organizowane są w soboty. Tymczasem, młode pary coraz częściej decydują się na ceremonię zaślubin i przyjęcie weselne w środku tygodnia. Przemawia za tym dostępność terminów w kościele, dostępność sal weselnych jak i atrakcyjne ceny. Sprawdź, o czym warto pamiętać, organizując ślub w tygodniu i jakie są zalety takiej decyzji!

Ślub w środku tygodnia — zalety

Ślub w środku tygodnia - dlaczego warto się na niego zdecydować i o czym należy pamiętać

Ogromną zaletą zaślubin w środku tygodnia jest przede wszystkim szeroka dostępność usług. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, fotograf, na którym Ci zależało, ma wtedy luźny grafik, podobnie jak wymarzona sala weselna czy polecany DJ lub zespół weselny mają wtedy wolne terminy. Branża ślubna od lat bazuje na weekendach, stąd terminy sobotnie niejednokrotnie są zarezerwowane już na kilka lat do przodu!

Co więcej, wesela organizowane w dni poprzednie często wychodzą o wiele atrakcyjniej cenowo, niż te sobotnie, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Takie wesele to również znakomita opcja dla tych par, które nie przepadają za hucznymi imprezami do białego rana, a preferują spokojne przyjęcie dla najbliższych osób połączone ze smacznym jedzeniem i dobrą muzyką. 

Co wziąć pod uwagę organizując ślub „na tygodniu”?

Istnieje kilka ważnych aspektów, o które należy się zatroszczyć, organizując wesele w środku tygodnia. Przede wszystkim, trzeba z dużym wyprzedzenie powiadomić gości o nietypowym terminie zaślubin — nawet o kilka miesięcy wcześniej, aby mogły zaplanować sobie urlop na ten dzień, bądź ustalić zmiany w grafiku. 

Weź pod uwagę, że jeżeli organizujesz ślub np. w środę, to mało kto z gości będzie mógł bawić się do godzin porannych. Większość z nich zapewne opuści przyjęcie po oczepinach, ponieważ nazajutrz czeka na nich zwykły dzień w pracy.

Ustalając godzinę ceremonii, wybierz późniejsze godziny popołudniowe, aby nawet te osoby, które nie mogły wziąć wolnego w danym dniu, miały możliwość spokojnego przygotowania się po pracy, do uczestnictwa w ślubie i przyjęciu.

Zadbaj o tych kilka spraw, a być może przekonasz się, ze wesele w środku tygodnia było strzałem w 10!