Rocznica pierwszych urodzin dziecka to bardzo doniosłe wydarzenie w życiu rodziny. Towarzyszą temu gorączkowe przygotowania, a rodzice robią wszystko, by całość wypadła idealnie. Warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria urodzinowe do dekoracji pomieszczenia, w którym odbywa się impreza.

Organizacja pierwszych urodzin dziecka

Realizacja przyjęcia urodzinowego

Pierwszą kwestią do ustalenia jest lista gości, najlepiej skupić się na najbliższych. Większy tłum może negatywnie wpłynąć na psychikę dziecka i wygenerować zbędny stres. Istotna jest również pora uroczystości, z pewnością nie powinien być to wieczór. Najbardziej dogodną porą dla malucha jest ta, w której drzemkę ma już za sobą. Będzie wówczas wypoczęty i bardziej chętny do zabawy. Następnie rodzice powinni zastanowić się nad miejscem, najlepszym będzie własny dom lub mieszkanie. Oczywiście pod warunkiem, że dostępna jest odpowiednia ilość miejsca, biorąc pod uwagę liczbę zaproszonych gości. W każdym razie przydatna jest lista zadań do wykonania, dzięki której każda czynność może być odznaczona po jej wykonaniu.

Dekoracje na pierwsze urodziny dla chłopca i dziewczynki

Rodzaj i kolor dekoracji zależy od płci dziecka, dla dziewczynki zazwyczaj wybiera się różowe, dla chłopca w odcieniach niebieskiego. Mile widziane z pewnością są wszelkie motywy księżniczek, serduszek i kwiatków. Sprawdzą się ponadto pompony i balony z helem. Bardzo ciekawie wyglądają dekoracje nawiązujące stylem do zaproszeń, które wręczono gościom. Wśród zakupionych gadżetów mogą znaleźć się baloniki z kształcie tygrysków, słoników i innych zwierzątek. Poza tym girlandy, konfetti i zawieszki na butelki. Dla chłopca wybiera się nieco inne formy ozdób na przyjęcie, znacznie bardziej pasują misie, pieski, być może auta, czy piłki i dinozaury. Ładnie mogą prezentować się inne produkty, na przykład kartonowe krawaty dla chłopca. Może w nim pozować do sesji roczkowej, a wywołane zdjęcia zostaną wklejone do albumu i będą stanowiły idealną pamiątkę. Chwile są tak ulotne, że jedynie fotografie są w stanie je zatrzymać – choćby na moment.