Skok spadochronowy to doskonała forma rozrywki, voucher można wykupić dla siebie lub dla bliskiej osoby – w formie prezentu. Jest to ponadto ciekawy pomysł na spędzenie wieczoru kawalerskiego, albo jedną z atrakcji wyjazdu integracyjnego. Każdy, kto po raz pierwszy spróbuje przeżyć taką ekstremalną przygodę, z pewnością wróci w tym celu. Dla osób odczuwających lęk wysokości, można zaproponować skok w tandemie, podczas którego za bezpieczeństwo odpowiada wykwalifikowany skoczek.

Skok na spadochronie Kraków - czy warto wykupić voucher?

Skok na spadochronie Kraków

Możliwość podejmowania ekstremalnych wyzwań jest na wyciągnięcie ręki dla każdego, skok na spadochronie Kraków to jedna z najpopularniejszych form. Decydując się na oddanie skoku w tandemie z pewnością ma się większe poczucie bezpieczeństwa. Odpowiada za to specjalna uprząż, którą jest się przymocowanym do profesjonalisty. Wówczas tylko on ma możliwość sterowania spadochronem, minimalna wysokość, z jakiej się skacze wynosi około 3000-4000 metrów. Wszystko jest uzależnione od miejsca wykonywania skoku. Każdy, kto zdecyduje się na taką propozycję rozrywki może liczyć na prędkość 200 kilometrów na godzinę, a następnie szybowanie trwające nawet do 10 minut. Skok na spadochronie Kraków jest dedykowany wszystkim tym, którzy nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Konieczne jest przestrzeganie zaledwie kilku najważniejszych zasad, aby zachować pełne bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest budowa tandemu, która zakłada obecność czaszy zapasowej oraz automatu odpowiedzialnego za uruchomienie spadochronu, gdy wystąpi na przykład awaria. Skoczyć może każdy o wzroście powyżej 125 centymetrów i wadze nieprzekraczającej 120 kilogramów, dotyczy to również osób niepełnosprawnych. Nie wyklucza się ponadto osób borykających się z częściowym paraliżem – ograniczenia mogą pojawiać się zatem tylko w głowie. Jeżeli natomiast chodzi o warunki zdrowotne, to osoby cierpiące na ciężkie choroby serca lub padaczkę nie mogą skoczyć ze spadochronem. Powodem jest brak możliwości udzielenia ewentualnej pierwszej pomocy.

Jakie korzyści przynosi skok na spadochronie Kraków?

Skok na spadochronie Kraków to doskonały początek przygody ze sportami lotniczymi, które niejednokrotnie zmieniają się w długoletnią pasję. Takie doświadczenie może zweryfikować, czy takie zainteresowania są odpowiednie, czy też ekscytacja minie szybciej, niż się pojawiła. Nadmiar emocji, które odczuwa się podczas skoku może doprowadzić do trudności w zapamiętywaniu poszczególnych etapów. Dlatego najlepszą metodą na zapobieganie temu będzie sfilmowanie i sfotografowanie całego wydarzenia od początku do końca. Będzie to stanowiło pamiątkę – nierzadko dla kolejnych pokoleń. Decydując się na skok na spadochronie Kraków należy wiedzieć, że po jego oddaniu otrzymuje się certyfikat potwierdzający ten wyczyn. Wskazuje się na nim datę, miejsce oraz wysokość, z jakiej oddało się dany skok. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na profesjonalny kurs AFF, po którym możliwe jest wykonywanie samodzielnych skoków.

Partnerem artykułu jest Tandemy.pl - skok na spadochronie Kraków.