Wśród producentów grilli gazowych największą renomą cieszy się kanadyjska marka Broil King oraz amerykańska marka Weber. Obie oferują szeroki wybór sprzętów, dostosowanych do różnych potrzeb – od niewielkich grilli dla rodziny aż po 6-palnikowe modele, które sprawdzą się do podczas imprezy dla kilkunastu osób. Który z nich będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku? Sprawdź nasze porównanie i polecane modele! 

Grill gazowy – Weber czy Broil King?

Grill gazowy – Broil King czy Weber? 

Jeśli zależy Ci na sprzęcie, który zapewnia wiele funkcjonalności i posłuży przez wiele lat, to zarówno grill gazowy Broil King, jak i Weber będzie świetnym wyborem. Dzięki wykonaniu z solidnych materiałów utrzymanie wysokiej temperatury nie jest problemem nawet wtedy, gdy grillujesz przez kilku godzin przy mniej korzystnych warunkach atmosferycznych.  Długie okresy gwarancyjne pozwolą Ci się cieszyć grillem przez wiele sezonów, natomiast ruszty w obu urządzeniach są kompatybilne z dodatkowymi akcesoriami do grillowania, które dają niemal nieograniczone możliwości – upieczesz pizzę, przygotujesz danie kuchni azjatyckiej i zrobisz na grillu naleśniki! 

Grill gazowy Weber – jaki wybrać?

Większość modeli dostępnych w ofercie posiada ruszt żeliwny kompatybilny z systemem wkładów wymiennych, dzięki którym grill sprawdzi się do przygotowywania różnorodnych potraw całego świata. Najbardziej funkcjonalne grille gazowe Weber mają wbudowany termometr elektroniczny, dzięki któremu zmierzysz temperaturę wewnątrz grillowanych mięs i zdejmiesz je z rusztu w najbardziej odpowiednim momencie. Mamy dla Ciebie kilka polecanych modeli, które znajdziesz w sklepie Decofire.pl.

Grill gazowy Weber Genesis EX-325s

To jeszcze bardziej funkcjonalny model, który posiada wbudowany termometr elektroniczny Weber CONNECT – dostaniesz powiadomienie w aplikacji, gdy danie będzie gotowe do zdjęcia z rusztu. Wymiary rusztu żeliwnego to 68 x 48 cm, a system wkładów wymiennych Weber CRAFTED o prostokątnym kształcie, oferuje dodatkowe akcesoria o jeszcze większej powierzchni niż GBS. Grill gazowy Weber Genesis EX-325s ma 3 palniki o mocy 11,4 kW i dodatkowy palnik Sear Zone do steków. 

Grill gazowy Weber Spirit II 310 GBS

Model wyposażony w system grillowania GS4, na który składają się 3 palniki ze stali szlachetnej o mocy 8,79 kW, szyny aromatyzujące Flavorizer Bars, zapłon Infinity oraz ruszt żeliwny GBS  z okrągłym, wyjmowanym elementem. Wymiary powierzchni do grillowania wynoszą 60 x 46 cm. Model jest także kompatybilny z elektronicznym termometrem iGrill3, dostępnym w dodatkowej ofercie marki. 

Grill gazowy Weber Q 2200

To mały grill gazowy idealny do przygotowywania posiłków na balkonie lub wakacyjnym wyjeździe. Ma jeden palnik o mocy 3,52 kW i ruszt żeliwny o powierzchni 54 x 39 cm. Wygodna rączka i uchwyty do przenoszenia zapewniają mobilnosć, a podczas grillowania wystarczy postawić sprzęt na dołączonym stojaku. 

Grill gazowy Broil King – polecane modele

Atutem przeważającym na korzyść kanadyjskiej marki Broil King są dłuższe okresy gwarancyjne najbardziej funkcjonalnych modeli i dwustronne ruszty, dostosowane do potraw różnego typu –   strona stożkowa została zaprojektowana specjalnie z myślą o opiekaniu większych kawałków steków, natomiast będzie idealna do tłustej karkówki lub delikatnych ryb. Oto kilka modeli, które zyskały dużą popularność.

Grill gazowy Broil King Baron 490

Grill gazowy Baron 490 o powierzchni 44 x 65 cm sprawdzi się podczas większych imprez. Ten model z systemem PGT ma 4 palniki tubowe o mocy 11,4 kW, zestaw rożna obrotowego z palnikiem oraz palnik boczny, na którym przygotujesz dodatki do głównych dań. Dodatkowym atutem są podświetlane pokrętła, które ułatwią grillowanie po zmroku.