Kraków to niepowtarzalne miasto. Znane ze swego wyjątkowego klimatu i bogactwa kulturalnego. To miasto okrzyknięte mianem akademickiego na wzgląd obecności licznych ośrodków naukowych. Stąd refleksja pt. studia Kraków jest jak najbardziej adekwatna, ponieważ wielu młodych ludzi co roku rozważa ten dylemat. Dlaczego warto podjąć studia w tym mieście?

Studia Kraków = prestiżowe uczelnie

To, co wyróżnia studia Kraków to z pewnością występowanie wielu prestiżowych uczelni. Jedną z nich jest najstarszy uniwersytet w Polsce i jeden ze starszych w całym kontynencie. Wśród popularnych ośrodków naukowych znajduje się również Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska, które znane są wśród najlepszych technicznych uczelni na świecie. Wśród polecanych uczelni ekonomicznych wyróżnia się Uniwersytet Ekonomiczny, a pedagogicznych – Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej. Kraków słynie także ze swej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Sztuk Pięknych.

Dzięki ogromnej liczbie szkół wyższych w Krakowie można wybierać uczelnię pod kątem specjalności, gdyż mieszczą się tutaj zarówno szkoły medyczne, ekonomiczne, pedagogiczne, techniczne, rolnicze jak i mnóstwo szkół prywatnych. Ponadto miasto znane jest z największego Miasteczka Studenckiego w Polsce, w którym co roku zamieszkuje około 8 tysięcy studentów.

Studia Kraków – dlaczego warto?

Bogata oferta kulturalna

Kraków jako jedne z większych miast w kraju cieszyć się może bogatą ofertą kulturalną. Jest to równie istotny aspekt dla każdego studenta, gdyż w chwilach wolnych od nauki może uczestniczyć w koncertach, wystawach, wernisażach, seansach filmowych, teatralnych oraz muzealnych. W mieście nie brakuje klimatycznych knajpek, restauracji oraz klubów nocnych.

Dobra komunikacja

Kraków z pewnością należy do bardzo dobrze skomunikowanych miast. Nawet z najdalszych zakątków miasta do centrum dostać się można za pośrednictwem tramwaju. Miasto szczyci się dobrze oznakowanymi przystankami i nie spóźniającymi się tramwajami. Nieco słabiej wypada komunikacja autobusowa, jednakże nie ma zbyt wielkiej tragedii także i w tej kwestii.

Klimat miasta

Kraków na całym świecie znany jest ze swego niepowtarzalnego klimatu. Ciężko znaleźć miasto z taką duszą jak w tym mieście. Dzieje się to za sprawą dużego rynku z wąskimi uliczkami, przy których znajdują się zabytkowe kamieniczki, otoczone krakowskimi Plantami. Spacer na Wawel, Kazimierz czy Bulwary Wiślane jest doskonałą formą na spędzenie wolnego czasu. Miasto jest szczególnie uwielbiane przez obcokrajowców, którzy doceniają jego atmosferę, co często umyka mieszkańcom.

Duży rynek nieruchomości

Kraków dużo czerpie z wynajmu studenckiego. Nie trudno o estetyczne mieszkanie w dobrej lokalizacji i przystępnej cenie. Wystarczy co nieco się wysilić. Studenci mogą skorzystać z dostępnych na rynku usług pośredników uczelnianych, którzy pomagają w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do mieszkania. Ponadto w większości uczelniach występuje możliwość postarania się o akademik, dzięki czemu można zaoszczędzić wiele pieniędzy z gwarancją doskonałej atmosfery.