Oprócz wytrzymałej kurtki narciarskiej i najlepszego zestawu nart koniecznie zwróć uwagę na buty. Powinny być wygodne i dobrze przylegać do stóp. Dzięki temu zagwarantują szybszą, bezpieczniejszą i bardziej komfortową jazdę na stoku. Przy tak szerokiej ofercie wybór najlepszych butów narciarskich stanowi nie lada wyzwanie.

Tecnica Machl 130 MV

Są wszechstronne i uniwersalne. Zapewniają wydajność i wygodę na najwyższym poziomie. Idealnie dostosowują się do różnych kształtów stóp, stylów jazdy na nartach i różnych warunków śniegowych. Wyróżniają się niestandardową, dopasowaną konstrukcją i formowanymi termicznie wkładkami. Są idealnym prezentem dla narciarzy mających szersze stopy. Od razu wygodnie się dopasowują.

Polecane są przede wszystkim średnio zaawansowanym i zaawansowanym narciarzom. Oferują twardość na poziomie 130. Mają 100 mm szerokości. Zapewniają doskonałą przyczepność i stabilność. Wyposażone zostały w 4-klamrowe regulowane zapięcie i pasek ściągający.

5 najlepszych par butów narciarskich w 2019 roku

Volkl Deacon 76

Wyróżniają się wysoką jakością. Narty volkl deacon 76 skierowane są do średnio zaawansowanego i zaawansowanego narciarza. Mają szerokość 76 mm. Sprawdzą się świetnie w każdych warunkach śniegowych. Gwarantują szybką jazdę.

Zapewnia moc na najwyższym poziomie, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście tego chcesz i pragniesz. Do ich produkcji wykorzystano najnowsze technologie. Wielowarstwowy rdzeń został wzmocniony drewnem i usztywniony tytanową listwą. Zawierają nowoczesny tłumik wstrząsów. 

Atomic Hawx Ultra XTD 130

Chociaż cena może być dla Ciebie, jeśli szukasz niezawodnych butów, koniecznie zwróć na nie uwagę. Sprawdzi się idealnie zarówno podczas podjazdów, jak i zjazdów. Zapewniają najwyższe dopasowanie. 

Mają umiarkowaną szerokość i wystarczającą ilość miejsca w okolicy podbicia. Jeśli jednak masz szerszą stopę, nie musisz od razu wpadać w panikę. Wyposażone zostały w piankę pamięci. Dzięki temu perfekcyjnie dopasują się do kształtu stóp. Zapewniają twardość na poziomie 130. Zawiera certyfikowane wkładki Dynafit. 

Salomon X-Pro 100

Jeśli najbardziej liczy się dla Ciebie komfort, zwróć uwagę na tę parę butów. Wyróżniają się niestandardową powłoką 360°. Idealnie dopasują się zarówno do wąskich, jak i szerokich stóp. Są niezwykle wygodne. Wyposażone zostały w niesamowitą technologię TwinFrame2. Zapewnia odpowiednią sztywność tam, gdzie rzeczywiście jest ona potrzebna. Sprawdzą się świetnie w każdych warunkach. Klamry zapewniają swobodną regulację. Buty charakteryzują się doskonałą elastycznością dla średnio zaawansowanych narciarzy.

5 najlepszych par butów narciarskich w 2019 roku

Dalbello Pantera 100

Lekkie i wygodne Dalbello Pantera 100 oferują twardość na poziomie 100. Mają 102 mm szerokości. Dlatego polecane są doświadczonym narciarzom. Pozwalają sprytnie przestawić się z jazdy na nartach na chodzenie. Dzięki temu sprawdzą się wyśmienicie w każdych warunkach. 

Dla zachowania maksymalnego komfortu producent zastosował formowalną podszewkę. Buty wyróżniają się 3-częściową konstrukcją. Dzięki temu możesz łatwo wsiadać i wysiadać z kolejki górskiej. Wyposażone są w aluminiowe klamry z mikroregulacją.