Żeby wyglądać pięknie i stylowo nie wystarczy tylko właściwie dobrać kreacje. Na nasz wygląd ma także wpływ fryzura, jaką posiadamy. Warto, zatem wiedzieć, że są takie fryzury, które nigdy nie wychodzą z mody, ponieważ są uniwersalne i ponadczasowe. O jakich zatem fryzurach mowa?

Bob – czyli fryzura, która pasuje do każdego

Bob to cięcie, na które mogą zdecydować się panie o różnych kształtach twarzy i typach urody. Warto podkreślić, że taka fryzura ma wile zalet. Przede wszystkim jest łatwa w stylizacji. Dzięki niej nasze włosy wydają się bardziej lekkie i zyskują na objętości. Jest to wręcz kultowe cięcie. Obecnie możemy zdecydować się na wiele ciekawych wersji boba. Do wyboru mamy miedzy innymi takie cięcia jak: long bob, shaggy bob, collarbone bob czy french bob.

Fryzury, które zawsze są modne.

Klasyczne proste i pocieniowane włosy

Długie włosy, które są odpowiednio pocieniowane zawsze prezentują się bardzo dobrze. Jest to lekka i elegancka fryzura. Cieniowanie polega na ścinaniu warstw włosów na różnych długościach. Bardzo ważne jest jednak, żeby na cieniowanie włosów zapisać się do doświadczonego fryzjera, ponieważ będzie on w stanie nadać naszej fryzurze zamierzony kształt. Takie cięcie zawsze powinno być wykonana przez prawdziwego profesjonalistę. Wówczas efekt będzie naprawdę zadawalający, a włosy będą układać się tak jak tego chcemy. Dobrze wykonane cieniowanie jest w stanie sprawić, że włosy cienkie zyskają na objętości i będą bardziej uniesione u nasady.

Pixie cut – czyli fryzura podkreślająca kobiece piękno

Cięcie pixie cut znane było już w latach sześćdziesiątych. Fryzura ta charakteryzuje się krótko ściętymi bokami i tyłem oraz dłuższą górą. Wiele pań docenia, że prezentuje się ona bardzo efektownie, a jest przy tym niezwykle prosta w codziennej stylizacji. Takie uczesanie podkreśla atuty urody, ponieważ odsłania szyję i ramiona. Należy również zaznaczyć, że niezwykle ważnym elementem tej fryzury jest grzywka. To właśnie ona nadaje uczesaniu prawdziwego charakteru. W uczesaniu tym można zaczesywać ją na wiele różnych sposobów.