Na świecie pojawiła się moda na minimalizm i tendencja, aby upraszczać. Dotarła ona również do dziedziny mody. Wiele osób zachwyciło się ideą capsule wardrobe i zreorganizowało w ten sposób swoje szafy. 

Capsule wardrobe czyli co?

Capsule wardrobe - co to jest?

Capsule wardrobe, to po polsku szafa kapsułowa. Chodzi o opracowanie zestawów ubrań, z kilku dobrej jakości ciuchów. Przykładowo, do jednej pary spodni czy spódnic będzie znakomicie pasować kilka bluzek czy sweterków.Tak skonstruowana szafa może zawierać różne wzory i fasony, warunkiem jest aby były do siebie dopasowane, tak aby z ograniczonej liczby ubrań, można było stworzyć wiele stylizacji na różne okazje.  Bardzo znany w internecie jest projekt 333  czyli 33 ubrania na 3 miesiące. Pojawiły się już różne wariacje na jego temat, np. znana z polskiej blogosfery Kameralna Szafa 10×10, oznaczająca nic innego, jak 10 zestawów ubraniowych, stworzonych z 10 ubrań, na 10 dni. 

Czy skoro mamy ograniczoną ilość ubrań, to musi wiać nudą? Ależ skąd! Takie wyzwanie to doskonała pożywka dla naszej kreatywności. Być może będziesz zaskoczona ile jesteś w stanie stworzyć ciekawych stylizacji z ograniczonej liczby rzeczy. Organizując kapsułową szafę nie tylko zapanujesz nad swoją szafą, ale przede wszystkim bawisz się modą.

Jak zacząć z Capsule Wardrobe?
 

Przede wszystkim przestań kupować. Jeżeli cały czas przynosisz do domu nowe rzeczy, nic dziwnego, że trudno Ci się zdecydować które rzeczy chcesz wcielić do swojej szafy kapsułowej.  Następnie poświęć czas na przejrzenie zawartości swojej szafy. Wybierz rzeczy w których czujesz się(i wyglądasz) dobrze. Przy okazji pozbądź się rzeczy których z różnych względów nie nosisz. To nic, że jest prawie nie używane, skoro jest za duże/niemodne/źle się w tym czujesz. 

Kolejny krok to określenie w jakich kolorach Ci dobrze - może uwielbiasz czerwień, ale to błękit jest Twoim kolorem. Sprawdź swój typ urody i kolory jakie do niego pasują. 

Opracuj zestawy z tego co masz w szafie i ewentualnie spisz listę zakupową tego, co przydałoby się w Twojej szafie. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej!