Czapki zimowe to jeden z podstawowych atrybutów mody zimowej. Bez nich trudno wyobrazić sobie wychodzenie na dwór gdzie panują minusowe temperatury. Warto jednak oprócz funkcji ochronnej zwrócić uwagę na rodzaj czapki i dobrać ją w ten sposób, aby komponowała się z pozostałymi częściami garderoby i była np. ciekawym uzupełnieniem. Poniżej przedstawimy ciekawe formy czapek zimowych.

Rodzaje czapek zimowych na każdą okazję!

 

Czapka zimowa Smerfetka

Pierwszym rodzajem czapki, na które warto zwrócić uwagę, jest czapka typu “smerfetka”. Jest to czapka, która ma wydłużoną część górną. Zwisa ona do tyłu lub na boki jak czapka smerfetki z popularnej bajki. Taki rodzaj czapek idealnie nadaje się do stylizacji codziennej np. gdy idziemy do pracy czy sportowej. Doskonale ten rodzaj czepek będzie komponował się ze sportowymi kurtkami, a także płaszczami czy pełnymi kurtkami zimowymi. “Smerfetki” dostępne są też w wielu kolorach, fasonach, rozmiarach oraz materiałach. Dzięki temu można idealnie dobrać je do naszych upodobań czy garderoby.

Czapka zimowa bez pompona / z pomponem

Jednym z najbardziej ulubionych rodzajów czapek zimowych jest ta standardowa — bez pompona. Jest to czapka dopasowana do naszej głowy. Jest też jedną z najbardziej uniwersalnych czapek, gdyż możemy stosować ją do wielu stylizacji. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, co daje szerokie pole manewru. Czapka zimowa z pomponem to opcja dla osób, które chcą się wyróżnić. Czapki takie mogą służyć zarówno do stylizacji sportowych, gdyż są wykonane z grubej dzianiny lub wełny. Czapki z pomponem wykonane z cienkich materiałów mogą być też uzupełnieniem do eleganckich płaszczy lub bardziej eleganckich stylizacji — szczególnie u pań.

Sportowa czapka zimowa

Zima to czas, w którym najbardziej aktywne osoby biegają lub uprawiają sporty na świeżym powietrzu. Sportowe czapki warto wybrać również na wypad w góry lub gdy chcemy aktywnie spędzać czas np. spacerować. Czapki takie są “szyte na miarę” i ściśle przylegają do naszej głowy. Najczęściej wykonane są z polaru lub innych oddychających materiałów. Ich głównym plusem jest zapewnienie przewiewności i sprawienie, że nie będzie nam za gorąco. Jeśli zatem mamy w planie wysiłek fizyczny, czapka taka będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.