Odpowiednie kolczyki mogą podkreślić piękno Twojej twarzy i to od Ciebie zależy jaki mają mieć kształt. Uważaj na rozmiar, kolor i wygląd. Na przykład istnieją kształty trójkątne, owalne lub ośmiokątne, które pasują do każdego typu twarzy i od razu sprawią, że Twój wygląd będzie bardziej imponujący. Wbrew pozorom ta niepozorna biżuteria może zdziałać prawdziwie cuda, jeśli chodzi o kobiecy wygląd.

Kolczyki do okrągłej twarzy

Twoja twarz jest okrągła, dość szeroka i nie ma wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych? Kolczyki mogą sprawić, że będzie wyglądać smuklej. W tym przypadku sprawdzą się wiszące kolczyki, które optycznie wydłużą twarz. Uzyskać odpowiedzi efekt możesz także za pomocą kolczyków przedstawiających geometryczne kształty np. długie prostokąty. Dobrym pomysłem będą też trójkątne kolczyki wiszące. W przypadku pań o okrągłych twarzach nie sprawdzą się minimalistyczne kolczyki. Złym pomysłem będą też kolczyki koła, które w ostatnich sezonach cieszą się dużą popularnością.

Jak dobrać kolczyki?

Twarz owalna – jaka biżuteria będzie pasować?

Twarz owalna uznawana jest za najbardziej proporcjonalną. Wiele osób uważa, że takie kobiety mogą nosić kolczyki w każdym kształcie. W niektórych przypadkach jednak zbyt długie czy kanciaste ozdoby mogą sprawić, że proporcje twarzy zostaną zaburzone. Najlepszym wyborem będą srebrne i złote delikatne kolczyki, najlepiej zapinane na sztyfty. Modne wzory takich kolczyków znajdziemy w ofercie Lilou. Są tu dostępne zarówno bardzo proste modele, pasujące do casualowych stylizacji, jak i te bardziej finezyjne, dzięki czemu każda kobieta znajdzie coś w swoim guście. Ciekawą propozycją są kolczyki złote z kolekcji Luck, składające się z kropel szczęścia ułożonych na kształt koniczyny.

Kolczyki do kwadratowej twarzy?

Twarz kwadratowa wyróżnia dość kanciastą linią żuchwy. Panie o takiej urodzie powinny postawić na kolczyki wąskie, delikatne, z kamieniami szlachetnymi, diamencikami czy cyrkoniami. Sprawdzą się też wszystkie modele w formie owali, które złagodzą nieco bardzo wyraziste rysy twarzy. Dobrą propozycją są też nausznice o delikatnej górze oraz dość efektownym, zdobionym dole np. z perłami czy diamentami.