Zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej nie zawsze jest proste, zwłaszcza gdy szukamy nietuzinkowych i oryginalnych propozycji. Z pomocą przychodzą różnorodne figurki i rzeźby, które dodadzą otoczeniu charakteru! Jak wybrać idealne ozdoby do swojego ogrodu? Co jest ważne podczas zakupu?

Wyjątkowe ozdoby ogrodowe

Faktem jest, że ozdoby do ogrodu niejedno mają imię, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające osoby znajdą coś dla siebie. Czym się kierować podczas wyboru? Przede wszystkim musimy zastanowić się, w jakim stylu zamierzamy urządzić ogród i jakie mamy oczekiwania. Poza tym znaczenie ma też styl, w jakim zaprojektowaliśmy dom! Duże ozdoby mogą nie sprawdzić się w mniejszych ozdobach, z kolei zbyt małe szybko zginą w dużych przestrzeniach ogrodowych. Dobierajmy zatem dekoracje tak, aby zwracały uwagę i jednocześnie nie zakłócały harmonii w ogrodzie.

Dekoracje do ogrodu

Jak już wiemy, w wyborze dekoracji ogrodowych ważny jest styl, w jakim zamierzamy zaaranżować to miejsce. Wśród najpopularniejszych ozdób ogrodowych wyróżnić można:

  • Figurki i rzeźby ogrodowe
  • Donice i kosze na kwiaty
  • Wiszące kwietniki
  • Lampiony
  • Huśtawki
  • Wiatraczki

Nie zapominajmy o tym, aby zwracać uwagę na materiały, z jakich wykonane dekoracje do ogrodu. Przykładowo do stylu prowansalskiego i rustykalnego sprawdzą się rzeźby drewniane, czy też donice rattanowe lub ceramiczne. Z kolei w aranżacji industrialnej posłużą nam dekoracje metalowe w formie kwietników, lampionów i donic.

Ozdoby do ogrodu - jak je wybrać?

Piękne figurki ogrodowe

Jedną z ciekawszych opcji w każdym ogrodzie są figurki i rzeźby, stworzone z solidnych oraz mocnych materiałów. Mogą one przedstawiać różnorodne motywy - zwierzęce, kwiatowe, czy nawet występować w formie ciekawych postaci (głowy dekoracyjne, figurki Buddy, kobiet itp.). To niezwykle modne i ponadczasowe dodatki, których nie może zabraknąć w naszym ogrodzie. Z ich pomocą stworzymy przestrzeń nie tylko efektowną, lecz także przyciągającą uwagę i komfortową dla użytkowników. Nic więc dziwnego, że tak chętnie stawiamy na unikalne rzeźby i figurki w ogrodach, dopasowane do charakteru danego miejsca.