Pierwsze dni z maleństwem po powrocie ze szpitala obfitują w ogrom emocji ze strony całej rodziny. Rodzice maleństwa odkrywają uroki życia w zwiększonym gronie, wspólnie odnajdując się w nowych sytuacjach. Pojawiają się chwile radości, ale też i stres. Jednym z takich momentów jest kąpiel noworodka. W jakie akcesoria należy się zaopatrzyć, by codzienny rytuał stał się dla wszystkich przyjemnością?

Wanienka do kąpieli

Podstawowym elementem kąpielowego wyposażenia jest wanna. Maluch powinien czuć się w niej bezpiecznie, szczególnie podczas swoich pierwszych dni, kiedy doświadcza setek nowych sytuacji. Obecnie w sprzedaży dostępne są specjalnie wyprofilowane wanienki znacznie usprawniające codzienną kąpiel. Taka wanienka może mieć nietypowy kształt, gwarantujący ergonomię i zapewniający dziecku bezpieczną pozycję. Ścianka i dno przedmiotu wyłożone są antypoślizgową pianką, a niewielki kształt wanny sprawia, że dziecko czuje się tam pewniej. Zaletą produktu są niewielkie gabaryty -- wanienka świetnie sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu.

Ręcznik dla maleństwa

Delikatna i wrażliwa skóra noworodka powinna zostać okryta przyjemną tkaniną natychmiast po wyjściu z kąpieli. W tym celu idealnie sprawdzą się ręczniki bambusowe, które charakteryzują się niezwykłą miękkością i posiadają zdolność pochłaniania dużej ilości wody. Ręcznik wykonany z tkaniny bambusowej ma właściwości antyalergiczne, zatem może być z powodzeniem stosowany przez małych alergików. Produkt można bez obaw używać do osuszania niemowląt z atopowym zapaleniem skóry, jak również maluszków, których skóra skłonna jest do odparzeń czy podrażnień. Przy zakupie ręcznika warto wybrać model, który ma uszyty specjalny kapturek chroniący przed chłodem maleńką główkę.

Kąpielowy niezbędnik każdego noworodka

Niezbędna odzież i tekstylia

Niemowlęca skóra jest niezwykle cienka - trzeba o tym pamiętać szczególnie tuż po kąpieli. Kiedy pluskanie w wodzie dobiegnie końca, po osuszeniu małego ciałka należy ubrać dziecko w czystą odzież i owinąć w śpiworek lub ocieplacz. Tego typu zakup jest dobrą inwestycją, ponieważ ocieplacz, z uwagi na swoje rozmiary, może służyć też jako prześcieradło, narzuta na wózek, a już na pewno przyda się podczas karmienia.

Dodatkowe akcesoria

Na czas kąpieli przyda się również kosmetyczny niezbędnik. W skład wchodzą produkty przeznaczone do mycia i pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka, a także takie akcesoria, takie jak obcinacz do paznokci, termometr do pomiaru temperatury wody oraz kilka kolorowych zabawek. Przy wyborze kaczuszek, piłeczek lub innych dodatków, należy pamiętać, aby były wykonane z bezpiecznych materiałów, potwierdzonych atestami. W niezbędniku kąpielowym nie może zabraknąć też szczotki do włosów (najlepiej z miękkim, nylonowym włosiem), grzebienia z zaokrąglonymi zębami, a także wacików i gazików. Mając powyższe wyposażenie w domu można mieć pewność, że wieczorny rytuał kąpielowy maleństwa będzie należał do najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - ręcznik bambusowy.