Praca w opiece osób starszych w Niemczech cieszy się sporą popularnością w ostatnich latach. Wyjazd do pracy za granicę wiąże się jednak z pewnymi utrudnieniami, których można skutecznie uniknąć decydując się na współpracę z doświadczoną i godną zaufania agencją opiekunek. Należy do nich ATERIMA MED – profesjonalna agencja specjalizująca się w opiece domowej dla osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech. Dlaczego warto nawiązać współpracę właśnie z nią?

ATERIMA MED – profesjonalna agencja opiekunek, której warto zaufać

ATERIMA MED to polska agencja opiekunek, która zajmuje się pośrednictwem pracy między polskimi opiekunkami osób starszych a niemieckimi pracodawcami. Do jej zadań należy wyszukiwanie oraz zatrudnianie opiekunek i opiekunów oraz zapewnianie im bezpiecznej pracy za granicą w opiece osób starszych. Agencja jest legalnie działającym w Polsce podmiotem, którego wysoki poziom świadczonych usług potwierdza certyfikat ISO 9001:2008.

ATERIMA MED prowadzi rekrutację opiekunek do pracy w Niemczech dokładając wszelkich starań, aby kandydaci posiadali doświadczenie oraz umiejętności gwarantujące im prawidłowe wykonywanie obowiązków. Dopasowanie oferty zatrudnienia do indywidualnych predyspozycji każdego kandydata gwarantuje znalezienie dostosowanej do posiadanych przez niego kwalifikacji pracy oraz pełną satysfakcję zarówno dla samego opiekuna, jak i jego niemieckiego podopiecznego.

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Tylko z ATERIMA MED!

Bezpłatne lekcje języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych

Komunikatywna znajomość języka niemieckiego jest jednym z warunków branych pod uwagę w procesie rekrutacji w opiece osób starszych. Kandydaci aspirujący do pracy w tym zawodzie muszą posługiwać się językiem niemieckim na co najmniej podstawowym poziomie, aby mogli zrozumieć potrzeby swoich podopiecznych oraz szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości za granicą.

Specjalnie z myślą o kandydatach, którzy pragną poprawić swoją znajomość języka niemieckiego ATERIMA MED przygotowała kursy językowe. Są one prowadzone zarówno online, jak i stacjonarnie na dwóch poziomach – dla początkujących, czyli osób, które pragną opanować podstawy znajomości niemieckiego oraz średniozaawansowanych dla kandydatów chcących pogłębić swoją znajomość języka. Kursy są całkowicie bezpłatne oraz ukierunkowane tematycznie na pracę w opiece osób starszych.

Wsparcie dla opiekunek osób starszych za granicą

Wszystkie opiekunki osób starszych współpracujące z ATERIMA MED mają zapewnione pełne wsparcie podczas przygotowań do wyjazdu oraz wykonywania swoich obowiązków zawodowych w Niemczech. Agencja opiekunek zajmuje się organizacją wyjazdu oraz pokrywa jego koszty. Opiekunki zatrudniane są na podstawie umowy o pracę a wynagrodzenie może być im wypłacane w wybranej walucie – w złotówkach lub w euro. Istnieje ponadto możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia medycznego na preferencyjnych warunkach.

Współpraca z ATERIMA MED nie kończy się wraz z wyjazdem opiekunki do Niemiec. Na miejscu wszystkie osoby współpracujące z agencją mają bowiem zapewnioną stałą opiekę koordynatora, który pomaga w rozwiązywaniu problemów oraz służy wsparciem. Ważnym elementem działalności agencji są także stałe dyżury telefoniczne ekspertów ds. opieki i demencji oraz wsparcie wykwalifikowanych pielęgniarek, które pomagają opiekunkom w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych ich podopiecznych.