Starannie wykonane suknie wieczorowe powstają z myślą o wyjątkowych okazjach, podczas których chcemy wygląd i czuć się pięknie. Z tego powodu wyróżniają się przemyślanymi fasonami, a także w niektórych przypadkach bogatymi zdobieniami, które podkreślają charakter całej stylizacji i na które trudno byłoby nie zwrócić szczególnej uwagi. Warto jednak wspomnieć, że na sposób, w jaki będzie prezentowała się wybrana suknia wieczorowa, ma bardzo duży wpływ jej kolor, który powinien być dopasowany do typu urody danej osoby. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, jakie rodzaje karnacji wyróżniamy i czym kierować się podczas poszukiwań idealnej sukni wieczorowej.

Co sprawia, że kolor sukni wieczorowej ma bardzo duży wpływ na wygląd całej stylizacji?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, dobrze dobrane kolory pięknie podkreślają naszą naturalną urodę i w zależności od karnacji podbijają jej chłodne lub ciepłe tony. Dzięki temu cała stylizacja sprawia wrażenie dobrze przemyślanej i wręcz stworzonej dla osoby, która ją nosi. Z kolei decydując się na suknię wieczorową, której odcień nie będzie pasował do naszej cery, możemy łatwo uzyskać efekt podkreślenia zbyt dużej bladości, ogólnego wrażenia zmęczenia czy występujących na skórze zarumienień. I mimo że możemy wówczas bardzo dużo zdziałać odpowiednim makijażem lub doborem przemyślanych dodatków, lepszym rozwiązaniem będzie zadbanie o to, aby suknia wieczorowa idealnie współgrała z naszym typem urody.

Jak dobrać idealny kolor sukni wieczorowej?

Poszukując sukni wieczorowej, która okaże się bardzo dobrze dopasana do naszej cery, warto między innymi zdecydować się na skorzystanie z usług salonów mody oferujących duży wybór tego typu kreacji lub szyjących własne modele. W przypadku salonów mody, które mają własny zakład krawiecki, dopasowanie kolorów do typu urody staje się o wiele prostszym zadaniem. Dzieje się tak, ponieważ podczas wizyty w takim miejscu możemy poprosić o próby różnych tkanin, które następnie przyłożymy do naszej skóry, na przykład do dekoltu, i zobaczymy, w jakim kolorze czujemy się najlepiej. Ponadto tego typu usługi pozwalają również na uszycie sukni na miarę, co pozwoli na jej idealne dopasowanie do wymiarów danej sylwetki. Jednym z salonów mody, które zajmują się szyciem sukni, jest salon EVITA mieszczący się w Krakowie oraz w Katowicach.

Po czym poznać, jaki mamy typ urody?

Podczas porównywania poszczególnych odcieni z pewnością zauważymy, który będzie dla nas najlepszym wyborem, ale warto również dowiedzieć się, jak rozpoznać swój typ urody, aby zyskać większą świadomość podczas przyszłych zakupów. Podstawowy podział określa chłodny oraz ciepły typ urody, ale u niektórych osób możemy również dostrzec typy mieszane. Wówczas możemy mieć ciepłą karnację, ale na przykład chłodny odcień oczu lub włosów (dotyczy to również osób noszących soczewki albo farbujących włosy) i odwrotnie - chłodną karnację z ciepłymi kolorami oczy i włosów. W takim przypadku wiele osób decyduje się na wybór sukni wieczorowej, która będzie pięknie podkreślać wyjątkowy kolor oczu lub będzie świetnie się prezentować przy danej fryzurze. Oprócz tego warto wspomnieć, że uniwersalnym kolorem, który bardzo dobrze wygląda niemal przy każdym typie urody, jest czerń.