Ten krótki poradnik ma być dla Was podpowiedzią jak szukać najlepszej sali weselnej. Oczywiście nie będzie to jednak takie łatwe i trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii. Pomocna będzie opinia znajomych, którzy z takiego lokalu już korzystali i mają na jego temat odpowiednią wiedzę.

Takie opinie będą bardziej wartościowe niż te, które można znaleźć w sieci. Najczęściej internetowe opinie są w jakieś mierze sponsorowane i dlatego trzeba patrzeć na nie z przymrużeniem oka. 

Ważnym elementem jest lokalizacja tego lokalu, który chcemy wybrać. Dobrze, jeśli lokal będzie zlokalizowany w jakimś urokliwym zakątku. Jednocześnie jednak nie można zapominać o tym, że ważną kwestią będzie wygodny dostęp do lokalu oraz dojazd do niego. Warto również zwrócić uwagę jest to, jaki jest kontakt z właścicielem danej restauracji. Jeśli od samego początku rozmowy z nim będą utrudnione i ze wszystkim będą występowały problemy to trudno przypuszczać, że uda się tam zorganizować dobrą imprezę.

Wodzireje radzą jak wybrać salę weselną – cz.I

Gdy chodzi o układ sali to najlepiej będzie wybierać takie miejsca, gdzie sala bankietowa jest połączona z taneczną. Dzięki temu osoby, która akurat się nie bawią i siedzą przy stołach będą mogli po części dalej uczestniczyć w tym co dzieje się na parkiecie. Niekiedy właściciele starają się na swojej sali "upychać" gości jak tylko się da. Niestety jest to potem niewygodne dla uczestników zabawy. Dlatego, jeszcze zanim zdecydujemy się na wynajem danej sali, możemy sprawdzić jaka jest ilość gości dostępna oraz jak najlepiej przygotować układ stołów.

Jedzenie, menu to oczywiście taka kwestia, która bezpośrednio związana jest z upodobaniami każdego gościa. Jednak najlepiej będzie wybierać takie sale bankietowe, które w tym względzie są elastyczne i dają nam możliwość wyboru. Ważne będzie także wybranie takiej sali, gdzie będzie organizowana odpowiednia obsługa gości przez dobrze dopasowaną liczbę kelnerów.