Kraków to nie tylko jedno z najstarszych, ale także najbardziej zaludnione miasto południowej Polski. Kiedyś stolica Polski, obecnie miasto wojewódzkie i jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Jak się okazuje Kraków można zwiedzić w jeden dzień, oczywiście biorąc pod uwagę wzorową organizację czasu oraz postawienie na najważniejsze zabytki.

Ekstremalnie szybkie zwiedzenie Krakowa

Zamek Królewski na Wawelu to atrakcja godna zwiedzenia, pewnego rodzaju pomnik historii Polski. W tym właśnie miejscu odbywały się koronacje i wiele innych, bardzo ważnych wydarzeń. Będąc w Krakowie można zobaczyć również Okno Papieskie, zlokalizowane przy ulicy Franciszkańskiej. Symbol Wielkiego Papieża Polaka – Jana Pawła II, który ponad wszystko kochał swój kraj i rodaków. Wycieczka po stolicy województwa Małopolskiego z dziećmi powinno zakładać odwiedzenie Ogrodu Doświadczeń, miejsca o walorach edukacyjnych. Również dorośli mogą przyjrzeć się w tym miejscu wielu ciekawym doświadczeniom i działaniu zjawisk fizycznych.

Kraków do zwiedzenia w jeden dzień - czy to możliwe?

Piękny i ciekawy Kraków

Nawet najkrótsza wycieczka po Krakowie nie powinna obyć się bez podziwiania Smoka Wawelskiego, czyli znaku rozpoznawczego miasta. Aby tego dokonać trzeba udać się na bulwary nadwiślańskie, gdzie usłyszeć można ciekawą legendę związaną z tą postacią. Miłośnicy burzliwej i niekiedy tragicznej historii Polski powinni zwiedzić Muzeum Historyczne Miasta Kraków, powstałego w 1899 roku. Muzeum to ma siedziby w kilku miejscach Krakowa, między innymi w Wieży Ratuszowej, Fabryce Schindlera, Podziemiach Rynku, na Barbakanie. Do zwiedzania dla turystów udostępniona została także Smocza Jama, czyli krasowa jaskinia. Zgodnie z legendą, to właśnie w tym miejscu mieszkał Smok Wawelski. Kościół Mariacki to kolejne miejsce godne zobaczenia, został zbudowany w stylu romańskim. Kościół otaczają dwie wieże, z północnej wygrywany jest Hejnał Mariacki. Większość wycieczek wiąże się z wykonywaniem mnóstwa zdjęć z podróży, w Krakowie idealnym miejscem do tego jest Rynek. To właśnie tutaj znajdują się słynne Sukiennice, na których możliwy jest zakup pamiątek dla najbliższych członków rodziny.