Cudze chwalicie, swego nie znacie! To stare powiedzenie znajduje doskonałe odzwierciedlenie również w sferze turystyki krajowej. Nęceni zagranicznymi wycieczkami, czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele ciekawych miejsc ma do zaoferowania Polska. Podróżowanie po kraju stało się ciekawym sposobem spędzenie weekendu, lub kilku dni wolnego. Jednym z często rekomendowanych kierunków jest Małopolska. Wystarczy zaplanować co chcemy odwiedzić i wpisać w wyszukiwarkę nocleg Balice i już można ruszać na spotkanie wrażeniom i przygodzie. 

Małopolska - co warto zwiedzić?

Co sprawia, że Małopolska jest często obieranym kierunkiem podróży? Słowo klucz to “różnorodność”. W tym interesującym rejonie kraju, coś dla siebie znajdą miłośnicy zabytków i historycznych tajemnic miast i miasteczek, wędrówek górskich oraz piękna przyrody, jak również Ci którzy poszukują emocji i dobrej zabawy.

Warto określić co chcielibyście zwiedzić i ułożyć trasę tak, aby wystarczyło czasu aby odwiedzić te wszystkie miejsca - a wybór jest ogromny! 

Można postawić na zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, a później udać się na Wawel lub zwiedzić podziemia krakowskiego rynku. A może by tak udać się na spacer przez największą pustynię w Polsce? W takim razie szlak Pustyni Błędowskiej zaprasza. Dla chcących nakarmić oczy pięknymi widokami, nie lada gratką będzie odwiedzenie Pienin i wybranie się na spływ tratwą po malowniczym Dunajcu. 

Na uwagę zasługuje również ścieżka w koronach drzew, z której słynie Krynica Zdrój. Cały jej trakt został zaprojektowany tak, aby było to miejsce idealne dla spacerów dla całych rodzin - w tym rodzin z dziećmi, osób w podeszłym wieku czy z niepełnosprawnościami. Nie trzeba obawiać się o bariery architektoniczne planując wspólny czas z rodziną. 

Miejsc wartych zobaczenia jest mnóstwo i nic dziwnego, że czasami trudno się zdecydować. Aby móc zobaczyć jak najwięcej warto dobrze zaplanować plan zwiedzania, a za bazę wypadową ustanowić miejsce w dogodnej lokalizacji, np. nocleg Balice.

Małopolska - idealny kierunek dla turystów krajowych

Górskie wędrówki i park rozrywki i inne miejsca warte zobaczenia

Gdy oczy nasycą się zwiedzaniem zamków czy Pienińskiego Parku Narodowego, a mięśnie odmówią dalszych pieszych wędrówek po wymagającym przemierzaniu górskich szlaków, można postawić na rozrywkę innego rodzaju, a mianowicie - park rozrywki. W Zatorze, oddalonym o niecałe o 40 km od Balic znajduje się największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. Znajdą się tam atrakcje dla dzieciaków w różnym wieku, jak również coś ekstra dla starszych fanów adrenaliny - tzw. strefa ekstremalna bogata w roller coastery już to zapewni. 

 

Jak widać, Małopolska wręcz naszpikowana jest różnego typu atrakcjami, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie można wiele zobaczyć, jak i doświadczyć. Zwiedzanie, rozrywka, spotkania z historią, emocje, jak i relaks - to wszystko możecie znaleźć w Małopolsce. Kluczowe jest odpowiednie rozlpanowanie, co chce się zobaczyć oraz wybranie miejsca noclegowego z dobrym dojazdem do każdego z tych miejsc. Nocleg Balice będzie idealny, gdy szukacie komfortowego i atrakcyjnego cenowo miejsca noclegu, poza zatłoczonym Krakowem.