Eventy gamingowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich pasjonatów gier komputerowych. To wspaniała okazja, aby spotkać się z innymi miłośnikami gier, dowiedzieć się nowinek ze świata gier oraz podzielić się swoimi wrażeniami z rozgrywek. Pasjonaci gier mogą wziąć udział zarówno w już gotowych eventach, które cyklicznie odbywają się w Polsce oraz Europie, jak i pokusić się o samodzielne zorganizowanie takiego wydarzenia.

Czym jest event gamingowy i dlaczego warto wziąć w nim udział?

Event gamingowy to z góry zaplanowane oraz starannie przygotowane przez organizatorów spotkanie, którego tematyka skupia się na grach komputerowych. Spotykają się na nim wszyscy miłośnicy gier komputerowych, którzy pragną dowiedzieć się, co nowego dzieje się w świecie gier komputerowych, spędzić czas w towarzystwie osób o takich samych zainteresowaniach oraz podzielić się z nimi swoimi wrażeniami z grania w najnowsze gry. Podczas eventów gamingowych gracze mają okazję także poznać najpopularniejsze gry w danym okresie oraz spróbować swoich sił w rozgrywce.

Eventy gamingowe bardzo często łączone są z turniejami i zawodami różnego rodzaju, w których mogą wziąć udział wszyscy zaproszeni uczestnicy. Zawody mają na celu nie tylko urozmaicenie przebiegu całego spotkania, ale także zdobycie nowych umiejętności oraz podejrzenie, jak z popularnymi grami radzą sobie inni pasjonaci gier komputerowych. To wspaniała okazja, aby ocenić, jak nasze umiejętności wypadają na tle innych graczy oraz spróbować zmierzyć się z najlepszymi z nich.

Najpopularniejsze gry, które warto zaprezentować podczas eventu gamingowego

Jak przygotować udany event gamingowy?

Miłośnicy gier komputerowych mają możliwość podzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi osobami zarówno biorąc udział w już gotowych eventach, jak i organizując własne spotkanie. W tym drugim przypadku niezbędne będzie wynajęcie odpowiedniej wielkości sali, w której odbędzie się spotkanie, zapewnienie przekąsek dla gości oraz upewnienie się, czy obiekt dysponuje odpowiednim wyposażeniem.

Podczas eventów gemingowych warto zadbać o obecność odpowiednio wyposażonych stanowisk dla gości, przy których będą mogli zasiąść z własnym sprzętem komputerowym. Jeśli budżet na to pozwala, warto także przeznaczyć dla uczestników wydarzenia kilka komputerów stacjonarnych, przy których będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywce oraz podzielić się wrażeniami z jej przebiegu z innymi uczestnikami.

Organizując event gamingowy nie należy także zapominać o najważniejszym, czyli o samych grach. Aby uatrakcyjnić jego przebieg oraz sprawić, że będzie długo wspominany przez wszystkich gości, szczególnie warto zaopatrzyć się w najpopularniejsze gry. Ich obecność sprawi, że uczestnicy chętniej pojawią się na naszym evencie oraz dłużej na nim pozostaną – gry w końcu są tym, co najważniejsze podczas spotkań tego typu.

Organizując event gamingowy warto sięgnąć w szczególności po takie popularne w 2018 r.według ranikngów tytuły, jak Rocket League, Rainbow Six: Siege, CS:GO, Dota 2, Divinity Original Sin II, Subnautica, Total War Warhammer II, Path of Exile, Stellaris, Final Fantasy XV, Assassin’s Creed Origins, Black Desert Online oraz The Witcher 3. Ich obecność z pewnością zachęci wszystkich miłośników gier komputerowych do tłumnego przybycia na spotkanie.