Akustyka

Kolejną taką istotną sprawą będzie kontrola dźwięku na sali. Zanim zdecydujemy się na jej wynajem warto sprawdzić jak dźwięk się tam rozchodzi. Dobrze będzie zbadać jak przygotowane są tam filary czy ograniczenia, które mogą wpływać na rozchodzenie się dźwięku. Ta kwestia ma naprawdę duże znaczenie, ponieważ jeśli dźwięk będzie na sali kiepski to trudno oczekiwać, że goście będą się tam dobrze bawili.

Zasilanie

Pamiętać musimy, że nagłośnienie oraz oświetlenie wymaga prądu. Okazuje się obecnie, że bardzo często są problemy z zasilaniem na salach. Wydarzenia mogą być różne i przez to może nam w pewnych sytuacjach prądu zabraknąć, ale warto zawsze być na to przygotowanym. Dlatego powinniśmy wybierać salę, która ma w tym względzie jakieś awaryjne rozwiązania.

Parkiet

Najlepszym do tańca będzie parkiet drewniany, ale sale często decydują się na gres, który łatwiej sprzątać i nie wymaga prac konserwacyjnych jak drewno. Ogólnie jednak musimy sobie powiedzieć, że jeśli chcemy dobrej i bezpiecznej zabawy to szukajmy parkietu wykonanego z drewna.

Wodzireje radzą jak wybrać salę weselną – cz.II

Klimatyzacja

To element, który należy obecnie do standardów, ale na wszelki wypadek warto się tym zainteresować i sprawdzić czy rzeczywiście w lokalu klimatyzacja jest. I tutaj powinniśmy pomyśleć o tym by sprawdzić funkcjonowanie tej klimatyzacji. Jednym jest to, że na ścianie się ona znajduje a drugim czy rzeczywiście będzie funkcjonować, gdy pojawi się taka potrzeba.

Ogród, parking

Pamiętajmy o tym, że goście na weselu mogą się pojawić samochodem. Dlatego wybierając sale warto sprawdzić jak w tym względzie jest ona przygotowana i czy funkcjonuje tam jakiś większy parking, z którego będzie można skorzystać. Dodatkowo pamiętać powinniśmy również o tym, by spytać właściciela, czy na terenie sali możliwe jest nocowanie gości. Będzie to bardzo ważne w momencie, gdy w planach będziemy mieli organizację poprawin bądź też nasi goście będą przyjeżdżać z daleka i nocleg dla nich będzie bardzo potrzebny. Jeśli sala nie ma noclegów to trzeba będzie ich poszukać w bliskiej odległości.