Stolica Japonii to jedno z najprężniej rozwijających się miast naszego globu. Jeśli o Nowym Jorku mówi się, że to miasto, które nigdy nie zasypia, Tokio jest miastem, któremu drzemka nie przeszła nawet przez myśl. Tętniąca życiem metropolia posiada wiele miejsc, które zasługują na szczególną uwagę turystów.

Jednym z takich miejsc jest świątynia Sensō-ji. Buddyjskie miejsce kultu powstało w siódmym wieku. Pierwotnie był to po prostu dom jednego z mieszkańców pobliskiej wioski. Miejscowi rybacy przynieśli mu posążek Bogini Miłosierdzia. Ten postanowił przerobić miejsce zamieszkania w świątynie ku jej czci. Współcześnie kompleks Sensō-ji składa się ze świątyni, do którego prowadzi rząd pawilonów. Całość okalają z kolei bramy. Świątynia przyciąga wielu turystów nie tylko dzięki walorom estetycznym. Warto też wspomnieć, że kompleks jest miejscem, w którym odbywa się wiele festiwali kulturalnych. Najważniejszym z nich, jest ten o nazwie Honzon-Jigen-e. Trwa dwa dni od 17 do 18 marca. Upamiętnia się wtedy pojawienie się figurki Bogini Miłosierdzia w okolicy, która obecnie znajduje się na terenie stolicy Japonii. Warto także dodać, że Sensō-ji, jest najstarszą świątynią ku czci Buddy zlokalizowaną właśnie w Tokio.

Jeśli odwiedzimy Tokio wraz z dziećmi, znakomitym pomysłem, będzie dzień spędzony w Tokyo DisneySea, czyli tutejszym oddziale Disneylandu. Jak nietrudno zgadnąć, znajdziemy tam wprost ogrom atrakcji, które sprawią, że wizyta w tym miejscu będzie wprost niezapomniana. Można tu wymienić na przykład przejażdżkę elektryczną kolejką, czy podziwiać salę inspirowaną przygodami Sindbada Żeglarza. W Tokio DisneySea odbywają się także liczne festiwale i parady, takie jak pokaz sztucznych ogni nad terenem parku. Tutaj mała porada: jeśli chcielibyśmy zwiedzić to miejsce od deski do deski, warto zarezerwować sobie na to cały dzień. Wtedy możemy być pewni, że skorzystaliśmy z większości atrakcji znajdujących się wewnątrz tokijskiego Disneylandu.

Co warto zobaczyć w Tokio?

Doskonałym odzwierciedleniem faktu, że Tokio jest jedną z największych ośrodków, jeśli nie świata, to na pewno Azji, jest górująca nad miastem wieża. Tokio Tower, przy budowie, której inspirowano się paryską wieżą Eiffla to ogromny, bo liczący aż 333 metry wysokości kolos. Powstał w latach 50 i do dziś pełni rolę masztu radiowo-telewizyjnego. Największe wrażenie wśród turystów i tokijczyków robi w nocy, gdy można podziwiać go w pełnej krasie, którą podkreśla oświetlenie.

Przechadzając się ulicami Tokio, zapewne nie raz poczujemy ochotę, by spróbować miejscowego sushi. W takim wypadku warto mieć ze sobą gotówkę. Zabezpieczamy się tym samym przed ewentualnymi problemami z płatnością kartą. Najprostszą metodą do wymiany walut, będzie kantor online. Pozwala on w kilka minut nabyć potrzebną sumę w japońskiej (lub innej walucie). Całość nie zajmie dużo czasu. Dużym atutem usługi jest także to, że gotówka, może być dostarczona nie tylko do domu, ale też puntu odbioru (np. sklep Żabka, kiosk Ruchu). Inną opcją jest odbiór gotówki osobiście w punkcie. W tym celu wystarczy udać się do naszego punktu wymiany walut – kantor Katowice Tavex, gdzie posiadamy ponad 60 walut z całego świata.