Spędzenie romantycznego urlopu tylko we dwoje to wspaniała propozycja dla par, które chciałyby urozmaicić swoje życie oraz wspólnie odkryć zupełnie nowe miejsca. Jeśli zależy nam na nietypowym urlopie i do tego mamy sporo wolnego czasu warto wybrać się poza Europę. Doskonałą propozycją oryginalnej destynacji jest Japonia, które zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Co ciekawego ma do zaoferowania zakochanym Kraj Kwitnącej Wiśni?

Wycieczka objazdowa po Japonii dla zakochanej pary

Japonia to ciągle mało znany kraj, który w Polakach budzi egzotyczne skojarzenia. Jego dalekie położenie od Europy sprawia, że stosunkowo rzadko wybieramy go na cel swoich wakacyjnych wypraw. To duży błąd, gdyż Japonia ma wiele do zaoferowania turystom, a spędzony w niej urlop z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć.

Wycieczka objazdowa po Japonii to doskonała propozycja dla par, które pragną spędzić romantyczny czas tylko we dwoje w ciekawym i unikalnym miejscu. To także wspaniała okazja dla osób, które pragną uczcić rozpoczęcie nowego etapu w swoim związku. Japonia jest świetnym miejscem na podróż poślubną oraz na oświadczyny, które zapoczątkują oficjalne życie we dwoje.

Wbrew pozorom, przygotowanie wyprawy do Japonii wcale nie musi być trudne i kosztowne. Lot do Kraju Kwitnącej Wiśni trwa ok. 10-11 godzin, a aby się do niego wybrać wystarczy posiadać ważny paszport (przez co najmniej 6 miesięcy w dniu wylotu). Wycieczka objazdowa po Japonii może zostać zorganizowana samodzielnie, ale jeśli po raz pierwszy planujemy odwiedzić ten kraj warto wybrać się na nią z biurem podróży lub prywatnym przewodnikiem.

Romantyczny urlop we dwoje w Japonii! Dlaczego warto odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni?

Romantyczny pobyt we dwoje w Japonii – jakie miejsca warto odwiedzić?

W pierwszej kolejności warto spędzić dzień lub dwa w stolicy Japonii, Tokio. Jest to wielkie, tętniące życiem miasto, które ma wiele do zaoferowania turystom. W Tokio zobaczymy kolorowe, charakterystyczne dla Japonii neony, wysokie biurowce, tłumy ludzi oraz pośpiech, który nieodłącznie kojarzy się z codziennym życiem w wielkich współczesnych metropoliach.

Oprócz typowo miejskich atrakcji w Tokio warto odwiedzić pełen kwitnących wiśni park Ueno oraz spróbować tradycyjnego japońskiego sushi, które nigdzie nie smakuje tak dobrze, jak w jego ojczyźnie. Miłośnicy egzotycznej kuchni nie powinni także zapomnieć o tradycyjnym daniu ramen oraz spędzić popołudnie na targu rybnym Tsukiji.

Kolejnym miejscem w Japonii, które warto odwiedzić, jest Nara – pierwsza historyczna stolica Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprócz zabytkowych budowli i pierwszych śladów japońskiej cywilizacji w Nara przy odrobinie szczęścia możemy spotkać także przechadzające się swobodnie daniele, których widok zachwyci nie tylko miłośników przyrody i zwierząt.

Romantyczna wycieczka objazdowa po Japonii nie powinna pominąć także Nikko, niewielkiej górskiej miejscowości, która słynie ze swojego świątynnego kompleksu. Japońskie świątynie posiadają magiczny klimat, którego nie sposób oddać samymi słowami – to trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy! Budowle świątynne są bogato zdobione i codziennie przyciągają do siebie nie tylko rzesze turystów z całego świata, ale także miejscowych poszukujących chwili wyciszenia.