Poznaj ciekawy sposób poruszania się po mieście. Skorzystaj z usług Traficara. Wynajmij auto na minuty lub godziny. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Możesz podróżować szybciej i taniej.

Dwa modele carsharingu

Istnieją dwa podstawowe modele carsharingu:

  • carsharing P2P (zwany również B2B) - użytkownicy pożyczają innym użytkownikom swoje samochody, takie rozwiązanie wykorzystują Turo i Getaround,
  • carsharing B2C - funkcjonuje jak miejsca wypożyczalnia samochodów. Ma własną flotę. Użytkownicy mogą tutaj wybrać jedno z aut, które znajduje się w ofercie miasta lub firmy, takiej jak Zipcar, Car2Go i Traficar.

 Dlaczego warto skorzystać z car sharingu? 

Na czym polega carsharing?

Użytkownicy aplikacji Traficar mogą wynająć samochód zaparkowany w konkretnym miejscu. Czas wynajmu uzależniony jest od potrzeb danego użytkownika. Car sharing w Lublinie pozwala zostawić auto w wyznaczonym punkcie. Na wysokość opłaty wpływa długość i czas.

Cechą charakterystyczną Traficar jest duża swoboda. Możemy korzystać z wypożyczonego auta przez dowolny czas. Nie jesteśmy ograniczeni konkretną trasą. Możemy na chwilę zaparkować wynajęty samochód i nie zamawiać powtórnie środka transportu. Carsharing pozwala znacznie zaoszczędzić na podróży. Płacimy za dystans, który pokonaliśmy. Większość firm posługuje się stawką dobową. Nie musimy płacić za paliwo czy ubezpieczenie.

Zalety carsharingu

Główną zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność. Auto możemy wynająć na krótko. Dlatego możemy zapłacić nawet kilka złotych. Występują tutaj opłaty za minutę lub godzinę. Może nas przyciągnąć możliwość jazdy po buspasie lub niska (a w niektórych przypadkach nawet zerowa) opłata parkingowa.

Car sharing wyróżnia się małą formalizacją i komplikacją. Do wynajmu samochodu wykorzystujemy aplikację. Prawie cały proces jest zautomatyzowany.

Pozwala także odkorkować miasto i zwiększyć liczbę wolnych miejsc parkingowych. W miastach, w których car sharing jest popularny, możemy zauważyć mniejszą liczbę samochodów na ulicach. Ponadto zwiększa się ilość przestrzeni parkingowej w centrum miasta.

Pozwala również obniżyć poziom zanieczyszczeń. Mniej samochodów oznacza redukcję spalin i hałasu.

 Dlaczego warto skorzystać z car sharingu? 

Pobranie aplikacji Traficar i rejestracja konta

Powinniśmy spełnić kilka warunków, aby bez przeszkód korzystać z tej usługi. Przede wszystkim musimy być pełnoletni, dysponować aktualnym prawem jazdy kategorii B i mieć smartfona.

Jeśli już ściągnęliśmy i zainstalowaliśmy aplikację, możemy założyć konto. Musimy podać podstawowe dane, takie jak adres e-mail i hasło. Ponadto podajemy dane osobowe, korzystając z dowodu osobistego. Do konta przypisujemy dane karty płatniczej. W ten sposób będziemy płacić za usługę. Musimy zrobić zdjęcie pierwszej strony prawa jazdy. W ten sposób usługodawca weryfikuje konto klienta. Sprawdza uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Traficar nie przechowuje tych zdjęć. Usuwa je po weryfikacji danych.

Cała procedura przebiega niezwykle sprawnie. Najczęściej zajmuje maksymalnie godzinę. Po weryfikacji następuje aktywacja konta. Teraz możemy już swobodnie korzystać ze swojego konta.

 

Partnerem materiału jest Traficar - car sharing w Lublinie i innych miastach w Polsce!