Tokio to jedna z największych aglomeracji na świecie. Na wielu kilometrach kwadratowych powierzchni, rozsianych jest mnóstwo turystycznych atrakcji, które należy zobaczyć, gdy będziemy już w tym mieście. Jakie to są miejsca?

Shinjuku Gyoen

Jest to jeden z najpopularniejszych i największych parków w Tokio. Jest to znakomite miejsce na spacery, oraz na chwilę relaksu, pomimo, że kilkaset metrów od niego, rozpoczyna się "miejska dżungla". Sam park składa się z trzech mniejszych parków zaaranżowanych w stylu: japońskim, angielskim, oraz francuskim. Wiele osób uważa, że to właśnie park japoński jest najpiękniejszym miejscem na wypoczynek.

Shibuya

Jest to nie tylko dzielnica Tokio, ale i również jedno z najruchliwszych skrzyżowań na świecie. Przez niekończący się tłum, z łatwością można zgubić orientację w terenie. Shibuya jest również znana z wielu bilbordów reklamowych, oraz głośnych knajp. Jest to, zatem miejsce dla osób, które lubią przebywać wśród tłumu ludzi.

Pałac Cesarski i ogrody

Jest to miejsce, które można zwiedzać tylko dwa razy w roku. Jest otoczone murem, przez który praktycznie nic nie widać. Jednak, kiedy będziemy w Tokio, warto dowiedzieć się, czy wejście do Parku Cesarskiego jest możliwe. Jeżeli tak, koniecznie należy z tego skorzystać. Piękna architektura, oraz wspaniałe ogrody, na długo zapadną w naszej pamięci, jako coś wyjątkowego.

Co należy zobaczyć w Tokio?

Takeshita Dori

Jest to zdecydowanie najpopularniejsza ulica w Tokio. Oprócz tłumów, spotkamy tam wiele salonów mody, które zostały stworzone przez światowej klasy projektantów. Warto jednak wziąć ze sobą więcej gotówki, gdyż ceny na Takeshita Dori są zazwyczaj bardzo wysokie.

Government Building

Są to wysokie budynki rządowe, z których możliwe jest zobaczenie panoramy miasta. Co więcej, wejście na punkt widokowy jest darmowe, zatem jest to świetna okazja do podziwiania wyjątkowego widoku, która może się już nie powtórzyć. Na samej górze, oprócz podziwiania piękna Tokio, możemy również zjeść obiad w restauracji, odwiedzić kawiarnię, oraz kupić pamiątkę. Warto wspomnieć, że ceny jednak nie należą do najniższych i trzeba się przygotować na większe wydatki.