Impreza integracyjna to doskonała opcja dla tych, którzy pragną stworzyć zgrany team. Podczas takiego spotkania można nie tylko lepiej się poznać, ale również zbudować więź, która zwiększa efektywność w pracy.

Od czego zacząć?

Wiele osób zastanawia się, czy organizacja imprez integracyjnych ma sens. Oczywiście, że tak! Czasami jest to jedyna okazja na to, aby pracownicy z różnych działów mogli się ze sobą spotkać. Nie zapominajmy, że na co dzień współpracują oni ze sobą. Przeniesienie znajomości na inny poziom ułatwia komunikację, co przekłada się na wyższą wydajność oraz sprawniejszą realizację obowiązków. Poniżej opisano najważniejsze wskazówki dla tych, którzy wzięli na swoje barki kompleksowe przygotowanie wydarzenia.

Określenie liczby osób

Na samym początku należy określić, ile osób weźmie udział w wydarzeniu. Jest to konieczne do tego, aby oszacować koszty. Niemal każde przedsiębiorstwo ma ograniczony budżet, co jest całkowicie zrozumiałe. Czasami jednak lepiej zrezygnować z imprezy niż stawiać na bylejakość.

Stworzenie planu działania

Organizacja imprez integracyjnych bywa trudna, a więc do tego zadania należy podejść z należytą rzetelnością. Ważne jest to, aby stworzyć dokładny plan działania. Wszystkie zrealizowane obowiązki możemy skreślić z listy. Istotne jest to, aby uniknąć chaosu oraz dezorganizacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby część obowiązków oddelegować osobom trzecim.

Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Wybór odpowiedniego miejsca

Miejsce bezpośrednio wpływa na charakter wydarzenia. Nie można jednoznacznie powiedzieć, które z nich będzie odpowiednie. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektórzy decydują się na salę bankietową, inni zaś wybierają ognisko w lesie lub kulig.

Wyżywienie

Uczestnicy imprezy integracyjnej powinni posiadać zagwarantowane ciepłe posiłki, przekąski, a także napoje. Warto również wziąć pod uwagę kwestię alkoholu. W przypadku wydarzeń plenerowych, czy też odbywających się poza restauracją dobrze jest skorzystać z usług firmy cateringowej.

Rozrywka

Omawiane wydarzenie nie może być nudne. Należy zadbać o atrakcje, które zaciekawią załogę. Najlepiej, jeśli aktywność rozrywkowa jest dopasowana do uczestników. Jazda na quadach może przypaść do gustu młodym i pełnym energii pracownikom, jednak dojrzałe osoby mogą podejść sceptycznie do tego pomysłu.

Nadal nie masz pojęcia, jak zorganizować udaną imprezę integracyjną? Sprawdź ofertę polecanej przez nas firmy Joyevent z której szeroką ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://www.joyevent.pl/. Zaufaj ekspertom z wieloletnim doświadczeniem w organizacji tego typu wydarzeń!