Morze to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Obecnie, gdy podróżuje się po całym świecie z łatwością, nieco zapominamy o naszym rodzimym Bałtyku, wybierając zagraniczne destynacje. W rzeczywistości warto jednak postawić na Polskie morze oraz wypocząć właśnie nad nim. Poniżej przedstawiamy wszystkie plusy tego rozwiązania oraz odpowiadamy, dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek.

Dlaczego warto pojechać w czasie wakacji nad Polskie, a nie zagraniczne morze?

 

Długość podróży

Pierwszą korzyścią, która przemawia “za” Polskim morzem jest długość podróży. Przeważnie z centralnej Polski nad morze dojechać możemy w 3-4 godziny. Czas podróży pociągiem z południowej Polski to ok.6-7 godzin. Długość podróży jest zatem porównywalna lub krótsza od wyprawy zagranicznej gdzie na zobaczenie morza należy zarezerwować nawet kilkanaście godzin od wyjścia z domu. Jeśli jednak zależy nam na czasie, podróż samolotem z Krakowa do Gdańska trwa ok. kilkudziesięciu minut.

Plaża i piasek

“Nie ma to, jak nad Polskim morzem” - to stwierdzenie nie jest tylko pustym frazesem, a ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Polskie plaże są jednymi z najpiękniejszych w Europie. Są szerokie — często osiągając nawet 50 - 60 metrów szerokości. Mają również żółty miękki piasek. W wielu lokalizacjach w Europie nie znajdziemy takich warunków, a jedynie plaże kamieniste lub wąskie z niekoniecznie przyjemnym w dotyku piaskiem. Oznacza to, że to, co jest standardem w Polsce w niektórych krajach, może być nieosiągalne. Jeśli więc marzy  się nam leżenie na plaży na piasku, zdecydowanie warto wybierać kierunek lokalny.

Wakacje z dziećmi

Dużym plusem wyboru morza Polskiego od zagranicznego jest też brak bariery językowej. W Polsce w hotelach animacje i zajęcia prowadzone są po polsku. Dzieci — szczególnie małe lub nieśmiałe mogą mieć problem z takimi zajęciami zagranicą. W efekcie rodzice muszą liczyć się z tym iż będą musieli zajmować się dziećmi samodzielnie.

Wypoczynek

Jeśli szukamy wypoczynku nad morzem, Polski Bałtyk nadaje się do tego celu idealnie. W Polsce możemy znaleźć wiele zacisznych zakątków — tuż przy dużych miastach czy miejscowościach. Poruszając się po Polsce i znając język, dużo częściej odnajdziemy wyludnione wioski czy lokalne — nieturystyczne lokalizacje. Za granicą znalezienie takiego miejsca mogłoby być utrudnione poprzez barierę językową lub nawet niebezpieczne.