W dzisiejszych czasach coraz bardziej cenione są naturalne metody leczenia wszelkich dolegliwości i korzystanie z dóbr, jakie oferuje Matka Natura. Pomimo jej doskonałości, ludzkie ręce stworzyły urządzenie, które działa leczniczo, wykorzystując światło, z którego korzystano już w starożytności. Tym urządzeniem jest lampa Bioptron – nowoczesna forma leczenia światłoterapią. Jakie są jej właściwości?

Od pomysłu do realizacji

Minęło wiele lat, zanim szwajcarscy specjaliści zdecydowali się wprowadzić na rynek innowacyjne urządzenie o działaniu leczniczym. Dziś z dumą chwalą się swoim dokonaniem, szeroko prezentując lampę Bioptron jako remedium na bóle, urazy i skaleczenia. Potencjał tego urządzenia jest jednak znacznie większy. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalistycznego układu optycznego, który emituje wiązki światła spolaryzowanego, pozbawionego szkodliwych dla skóry promieni ultrafioletowych.

Lampę Bioptron można użytkować w warunkach domowych. Urządzenie przeszło wieloetapowy proces certyfikacji, spełniając surowe normy medyczne, które warunkują dopuszczenie produktu do użytku. Liczne właściwości lecznicze spowodowały, że lampa Bioptron jest dziś stosowana nie tylko w gabinetach lekarskich czy centrach sportowych, lecz również w ośrodkach fizjoterapeutycznych i salonach odnowy biologicznej. Firma dopuszcza także użytkowanie lampy w warunkach domowych, gwarantując całkowite bezpieczeństwo.

Leczenie w domu

Lampa Bioptron umożliwia samodzielne leczenie w zaciszu własnego domu. Urządzenie może być wykorzystywane w leczeniu ran pooperacyjnych, urazów, skaleczeń, owrzodzeń czy blizn. Jego działanie polega na przenikaniu spolaryzowanej wiązki światła do struktur skóry, stymulując komórki do regeneracji. lampa Bioptron jest doskonałym wsparciem w procesie regeneracji organizmu, dając mu całkowitą szansę na samoleczenie.

Światłoterapia z użyciem lampy Bioptron

To jednak tylko część możliwości tego urządzenia. Lecznicze światło lampy Bioptron wykorzystywane jest w przewlekłym reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz ich zwyrodnień, równie popularne jest jej użytkowanie przed dermatologów. Zalecają oni sesje światło terapeutyczne w walce z atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem młodzieńczym i różowatym, opryszczką czy infekcjami o podłożu bakteryjnym. Równie często wykorzystywana jest w medycynie sportowej jako środek w leczeniu skręceń, bólów mięśni czy regeneracji urazów mięśniowo-szkieletowych. Terapie z użyciem lampy Bioptron zalecają także pediatrzy w leczeniu dziecięcych infekcji górnych dróg oddechowych (także tych o podłożu alergicznym), zmian skórnych, odparzeń czy egzemy endogennej.

Jak korzystać z lampy Bioptron?

Użytkowanie lampy jest bezpieczne i łatwe. Optymalne efekty w leczeniu uzyskuje się przy regularnym stosowaniu urządzenia. Zaleca się 2- lub 3-krotne sesje w ciągu dnia, które trwają przeważnie po kilka minut. Długość naświetlań dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Lampę należy ustawić w odległości 10 cm od obszaru ciała, który podlega światłoterapii. Urządzenie należy trzymać pod kątem 90 stopni – można wspomóc się regulowanym statywem, który dostępny jest na stronie sklepu Zepter.

Partnerem materiału jest MisjaZdrowia.pl - Twoja lampa Bioptron.