Problem smogu dotyka wiele polskich miast, dlatego coraz więcej Polaków odczuwa potrzebę kontroli powietrza w swojej okolicy. Już krótkotrwały kontakt ze smogiem może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Długotrwałe i systematyczne oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może doprowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób, dlatego warto codziennie kontrolować informacje o aktualnej jakości powietrza w swojej miejscowości, a dzięki produktom firmy Airly jest to naprawdę bardzo proste.

Czym są mapy Airly i w jaki sposób należy z nich korzystać?

Mapa dostępna na stronie internetowej firmy Airly to mapa, dzięki której możemy sprawdzić aktualny stan powietrza dla wybranych lokalizacji. Wystarczy, że z menu umieszczonego po prawej stronie mapy wybierzemy interesujące nas czynniki zanieczyszczenia. Za pomocą lupy jesteśmy w stanie wyszukać miejscowość, dla której chcemy sprawdzić jakość powietrza. Mapa Airly umożliwia nam również dostęp to podstawowych danych pogodowych takich jak: temperatura, wilgotność, ciśnienie czy siła wiatru. Do zbierania danych o zanieczyszczeniu powietrza wykorzystywane są specjalne czujniki. W tej chwili urządzenia te znajdują się w ponad 2000 lokalizacjach. Firma Airly korzysta również z danych uzyskiwanych z zewnętrznych stacji państwowych np. ze stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Dzięki informacjom zapieszczonym na mapie, każdy może dowiedzieć się jak wygląda jakość powietrza w jego najbliższej okolicy.

Aplikacja jakość powietrza Airly, jako doskonały sposób na kontrole poziomu smogu.

                Aplikacja za pomocą, której sprawdzamy jakość powietrza to wygodny sposób kontroli smogu w naszej okolicy. Niemal każdy z nas posiada smartfon. W dzisiejszych czasach telefony nie służą już wyłącznie do dzwonienia, za ich pomocą można korzystać z wielu ułatwiających życie funkcji.  Aplikacja kontrolująca jakość powietrza dostępna jest na systemach: Android i iSO. Jeżeli zależy nam, aby w szybki i prosty sposób sprawdzać informacje dotyczące, jakim powietrzem aktualnie oddychamy, to aplikacja jakość powietrza Airly będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Aplikacja za pomocą której możemy kontrolować jakość powietrza.

 Warto pamiętać o tym, że to my sami mamy wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym powietrzu to szybka droga do wielu niebezpiecznych schorzeń. Czasami lepiej zrezygnować ze spaceru lub udać się na niego w innym czasie, niż narażać się na wdychanie smogu. Większość z nas nie czuje się wystarczająco poinformowana o poziomie zanieczyszczeń w swojej miejscowości, dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i pobrać aplikacje kontrolującą jakość powierza. W aplikacji dostępna jest opcja prognozy na najbliższe 24 godziny, dzięki temu możemy tak zaplanować swój dzień, aby wybrać najkorzystniejszą porę na: spacer, wyjście na zakupy czy też na aktywność na świeżym powietrzu. Aplikacja kontrolująca jakość powietrza to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, a w szczególności dla rodziców. Na rodzicach, bowiem spoczywa obowiązek troski o zdrowie dzieci, a to właśnie dzieci należą do grupy osób najbardziej narażonych na szkodliwe działanie smogu. Dlatego jeżeli w naszej rodzinie są małe dzieci, to z naprawdę warto na bieżąco kontrolować poziom zanieczyszczeń.